ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ КОМУНІКАТИВНОЇ ЕТИКИ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УМОВАХ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/2312-1815/2024-2-1

Ключові слова:

комунікативна етика, органи місцевого самоврядування, децентралізація, діалогова комунікація, соціальна взаємодія, прозорість влади, етичні стандарти, відповідальність органів влади, соціальна взаємодія

Анотація

У статті досліджується важливість розвитку комунікативних процесів між органами місцевого самоврядування та громадянами в умовах децентралізаційних процесів. Етичні норми та якісна комунікація на рівні представництва громад є надзвичайно важливими чинниками, особливо в умовах децентралізації та зростання ролі органів місцевого самоврядування в житті громади. Проаналізовано основні цілі та методи вивчення того, як змінюється природа комунікації між громадою і місцевими органами влади в умовах децентралізації. Автор розглядає важливість впливу комунікативної етики на взаємодію органів місцевого самоврядування з громадою. Адже це є важливим аспектом для побудови довіри між учасниками цього комунікаційного процесу, ефективного управління та створення позитивного впливу на розвиток самої громади. Досліджено необхідність глибокого розуміння й аналізу інформації, яка є об’єктом комунікаційних процесів усередині територіальних громад. Прослідковано динаміку процесу та якості комунікації між різними рівнями місцевої влади з огляду на їх взаємодію в контексті децентралізації. Відбувається аналіз того, як етична комунікація сприяє або перешкоджає спілкуванню місцевої влади з громадою і створює умови для партнерства. Крім того, у статті обговорюються технологічні інновації та їх вплив на комунікативну етику, а саме: вивчення використання нових технологій у комунікації місцевих органів влади та їх вплив на етичні аспекти. Автор вдається до аналізу викликів і перешкод для етичної комунікації, що виникають у практиці комунікації в умовах децентралізації та визначення шляхів їх вирішення. Охарактеризовано різноманітні інструменти та стратегії, які можуть допомогти в забезпеченні високих стандартів комунікативної етики, а також здійснено вивчення того, як етична й ефективна комунікація впливає на соціальний розвиток і задоволення потреб громади. Ці напрями можуть слугувати основою для більш детального дослідження та дають змогу розглядати тему з різних перспектив, об’єднуючи теоретичні аспекти з практичними прикладами та висновками. Важливо розробляти та впроваджувати актуальні й потрібні стандарти якісної комунікації та нові етичні норми і стандарти для підвищення рівня ефективності роботи органів місцевого самоврядування в умовах децентралізаційних процесів і розвитку громад.

Посилання

Баровська А. Комунікація влади та громадськості: інституційний аспект. Аналітична записка. URL: http://www. niss. gov. ua/articles/293 (дата звернення: 17.01.2023).

Гузенко Т. А. Основні засади формування комунікативної стратегії м. Києва: теоретичні та практичні аспекти. Інтегровані комунікації, 2018. URL: https://intcom.kubg.edu.ua/index.php/journal/article/view/37 (дата звернення: 17.11.2023).

Драгомирецька Н. Сучасні тенденції комунікацій у державному управлінні. Публічне урядування. № 1 (1). 2015. С. 85–96.

Закон України «Про державну службу» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/889-19#Text.

Закон України «Місцеве самоврядування в Україні» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80#Text.

Романенко Є. О. Моделі комунікативної політики держави та інструментальне забезпечення взаємодії органів державної влади та громадськості. Демократичне врядування. 2014. Вип. 14. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ DeVr_2014_14_11 (дата звернення: 17.11.2023).

Nunn M. Problems of transition from Ukrainian authorities to inform the communication [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.niss.gov.ua/articles/2268/.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-03-19