ОБ’ЄДНАНІ ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ: ДОСВІД КРАЇН КАРПАТСЬКОГО ЄВРОРЕГІОНУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/2312-1815/2024-2-3

Ключові слова:

об’єднані територіальні громади, Карпатський єврорегіон, регіональний розвиток, місцеве управління, досвід країн, реформи в адміністративно-територіальному устрої, соціально-економічний розвиток, порівняльний аналіз, локальні ініціативи, стале співробітництво, місцеве населення, публічне управління, європейська інтеграція, ефективне управління, регіональна самоврядування

Анотація

У статті розглядаються різноманітні підходи до створення та функціонування об’єднаних територіальних громад (ОТГ) у країнах, що входять до складу Карпатського єврорегіону. Автор відзначає національні особливості кожної країни, але підкреслює наявність загальних принципів і рекомендацій, які можуть бути корисними для інших держав. Особлива увага приділяється структурованому підходу до формування ОТГ, врахуванню інтересів місцевого населення та сприянню розвитку місцевих ініціатив. Зазначається, що отримані результати можуть бути значним внеском у вдосконалення системи територіального управління в регіоні, а також створити передумови для сталого соціально-економічного розвитку. Встановлено, що кожна країна має свій підхід до створення та функціонування ОТГ, але є спільні принципи та рекомендації, які можуть бути корисними для інших країн. Висвітлено актуальні проблеми формування та функціонування ОТГ в контексті Карпатського єврорегіону, що є цінним інформаційним внеском у підвищення ефективності місцевого управління та регіональний розвиток.

Посилання

АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна». Режим доступу: https://ekarpaty.com/.

Оцінка фінансової спроможності 366 ОТГ за 2017 рік (у розрізі областей). Група фінансового моніторингу. Центральний офіс реформ при Мінрегіоні. Лютий, 2018 р. 48 с.

Про статус гірських населених пунктів в Україні : Закон України № 56/95-ВР від 15.02.1995. Законодавство України : сайт. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/56/95-%D0%B2%D1%80.

Horcher N. Regiunal Developmeпt in Hungary. Budapest : Ministry of Agriculture and Regional Development, 1998. P. 16.

Szegvari P. Methods and Techniques of Managing Reforms in Hungary Mastering Decentralization and Public Administration Reforms in Central and Eastern Europe. Budapest : OSI/LGI, 2002. P. 149.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-03-19